Bytosti bájné: vlkodlaci, upíři, duchové, golemové i džinové - Mýtus nebo realita?

Napsal Madooc Wayfaarer (») 7. 4. 2012 v kategorii * Další zajímavosti, přečteno: 1228×
house-42391-640.png

Poslyšte moji milí přátelé, drobnou úvahu sahající do bájí, pověstí a skutečnosti.
Když se tak dívám na filmovou a knižní sérii Twilight, jak tam upíři a vlodlaci řeší svoje životní osudy, nabízí se otázka, zda je to všechno pouhá fikce? Nebo se můžeme setkat s něčím podobným i v reálu?

Odpověď jistě není snadná, ale to nikdo ani neslibuje, že?

Pojďme se tedy na to podívat poněkud zblízka...

Upíři... sají krev a tak přežívají známe to z filmů.

A co o tom říkají pověsti? Podle pověstí se člověk upírem může stát po smrti pokud "převáží" nějaká jeho špatná část. Jeho tělo se pak zcela nerozloží a ovládá ho právě zmiňovaná temná část v podobě astrální larvy. Takový upír nemá plné vědomí ale částečné a silný pud sebezáchovy. Ten ho vyhání z hrobu a saje krev aby vyživil tělo a přežil. Takový upír může žít stovky let a podle všeho se "krmí" po delší době (zhruba deítky let). Pověst říká, že pokud takový upír někoho napadne tak ten se po smrti také stane upírem. Neboť dojde k nákaze částí astrální larvy. A je také nadán maximální fyzickou silou. Poněvadž nemá zábran jde mu jen o "přežití".  Proto se těla při podezření přibíjela kůly, zatěžovala kameny a rozsekávala na kusy aby došlo ke zničení těla a nemohlo dojít k takovým věcem. I použití stříbrných bodců a kulek je prý funkční. Neboť to zničí astrální propojení k tělu upíra a larva se pak rozloží postupně sama.

Také se mluví o takzvaných energetických upírech ale to jsou většinou lidé či bytosti, které odčerpávají životní energii lidem a ostatním živým v okolí. Proti tomu se lze bránit vytvořením magického štítu či stěny atd...

Můžete také slyšet příběhy o svatých jejichž těla zůstala nerozložená. To je většinou dáno magickou prací takových lidí zaživa a jejich tělo je tak nabité životní energií, že se po smrti nerozloží neboť je tou silou živeno. Ale nejde o upírství tito mrtví nenčiní žádných potíží.

  Co takoví vlkodlaci?

Člověk který se proměňuje ve vlka? Tak to známe z filmů.

Pověsti ovšem říkají, že nejde o přeměnu fyzickou ale lykantropie je změněným stavem vědomí při němž se dotyčný chová jako vlk. Je nadán velikou silou poněvadž se nekontroluje a využívá vše naplno a velikou zuřivostí. Pokud si toto "vypěstuje" a používá tento stav například k sebeobraně může být to být prospěšné. Tohle využití se dříve používalo i v armádě. Takzvaní vlčí válečníci, kteří šli v první linii a byli skutečně nebezpeční. Hotové válečné stroje. Ale pokud takový člověk tento stav přestane ovládat může být pohromou pro svoje okolí. Neboť toto je moc a ta je svůdná a nebezpečná pro toho kdo ji má. Je třeba železné vůle k ovládnutí takového stavu. A právě při úplňku to může dotyčného nejvíce pokoušet.

Golem a jiné oživené bytosti s fyzickým tělem

Vytvořený sluha Golem (znamená nedokonalý) který plní rozkazy toho kdo ho stvořil. Je to dojisté míry podobné upírovi, protože má fyzické tělo a může se v něm pohybovat. Pokud se použije mrtvola jde o Zombie.

To také známe z filmů...

Pověsti o tom říkají, že je to možné. Mág který ví jak, vytvoří takovou bytost za určitým účelem a ta ho potom bezhlavě poslouchá. Ovšem tato bytost se vyvíjí a postupně získá pud sebezáchovy a nevyhnutelně se postupem času vymkne svému stvořiteli. Potom ho může i zabít jen aby nezanikla. Toto nesmí mág nikdy dopustit a nikdy převahu nad touto stvořenou bytostí neztratit. Po splnění úkolu k němuž je bytost stvořena ji zase rozložit na části z nichž vzešla. Vyžaduje to znalosti, obrovskou zodpovědnost a je to nebezpečné. Nicméně to skýtá i neobyčejné možnosti.

Džin, nebo Ifrít, služebný duch.

Tento je podobný akorát, že má tělo pouze astrální a duchovní a je kotven na předmět nebo vyrobenou schránku, ovšem nemůže s ní hýbat jako s tělem a operuje na atrální a duchovní úrovni. I tento se vyvíjí i tento získá pud sebezáchovy. Mág musí mít plnou kontrolu a po splnění účelu tohoto zase rozložit a zničit.

(džin z pohádky o Aladinovi)

Duchové

Může jít o duše zemřelých lidí i zvířat. Tito se pohybují blízko úrovně fyzické a tak je s nimi se možno setkat. Mohou z různých důvodů zůstat v místě kde žili a neodejdou do sféry která jim přísluší. Takové může mág "odvést" kam patří pokud dělají potíže a nebo to potřebují, případně po skončení jejich úkolu sami odejdou. Lze s nimi většinou komunukovat v myšlenkách. Někdy může jít i o jiné bytosti. Živlové nebo různé strážné, duchy rostlin atd...

Doufám, že tento "nástin" bude případným čtenářům k užitku a námětem k zamyšlení. Je to jen drobek z velkého koláče poznání, který si musí každý získat a vychutnat po svém. Zdraví Madoc Wayfarer

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Maru z IP 62.201.18.*** | 3.7.2012 15:13
Úžasný blok dozvěděla jsem se tu spoustu nových informací a bavilo mě to úžasnýsmilesmilesmile
Madoc Wayfarer z IP 31.186.184.*** | 3.7.2012 15:46
Díky, to jsem moc rád smilesmile
Hačmor z IP 82.100.31.*** | 7.2.2013 13:16
Ahoj, má pěkný blog, ale co vlastní zkušenosti? Jukni k nám, www.hacmor.cz , rubrika Pes a tajemno.smile
Madoc Wayfarer z IP 31.186.184.*** | 7.2.2013 22:47
Díky, máte tam též zajímavé články. A ano snažím se přispívat i vlastními zkušenostmi. Nicméně vyzývám všechny, aby dali hlavně na své zkušenosti. Madoc smile
Hačmor z IP 82.100.31.*** | 8.2.2013 11:52
Taky díky, ty naše jsou osobní, někdy až mocsmile, každopádně se ze mne stává pravidelný čtenář tohoto pěkného webu. Mohu dát na náš Hačmor odkaz, jestli máš zájem. Vzájemné propojení.
Madooc Wayfaarer | 8.2.2013 12:46
Rád přijmu Vaši nabídku. Nechť jsou nám tyto zkušenosti a informace vzájemně prospěšné. Díky. Madoc
Hačmor z IP 82.100.31.*** | 8.2.2013 16:13
Jdu na tosmile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedenáct a jedenáct