Sir Arthur Conan Doyle - autor Sherlocka Holmese byl uznávaný spiritista

Napsal Madooc Wayfaarer (») 6. 4. 2014 v kategorii * Spiritismus, duchové, média, atd..., přečteno: 1303×
arthur-doyle-uvod.jpg

Autor skvělých příběhů geniálního Sherlocka Holmese byl nejen spisovatel a lékař, ale také uznávaný spiritista. A právě pohled na jeho úlohu ve spiritismu přináší tento článek.

Informace o životě Sira Arthura Conana Doylea: http://cs.wikipedia.org/wiki/Arthur_Conan_Doyle

Článek ze spiritistické revue 1924/5

Můžete si ji stáhnout zde: http://uloz.to/xws2arK/magie-ezoterika-zasveceni-spiritismus-duchovno-spiritisticka-revue-1924-5-pdf

Sir Arthur a lady Conan Doyle


Sir Arthur a lady Conan Doyle, jejichž podobiznu dnes přinášíme, jsou z nejhorlivějších šiřitelů spiritismu v Anglii, Belgii atd.
Fotka-doyleovi
Pokud se týče životopisu, jest o siru C. Doyle známo, že pochází z velice vážené rodiny z Irska. Studoval v Edinburghu lékařství, načež v Anglii provozoval i praksi.
Později zanechal lékařství a nastoupil dráhu spisovatelskou.
Po mnoha vyznamenáních povýšen byl do stavu šlechtického. Od r. 1916 věnuje se vědě spiritistické a jest jejím nejhorlivějším stoupencem a šiřitelem.
Na mezinárodním kongresu v Liége byl sir Conan Doyle i se svou paní vzhledem k velkým zásluhám, jež si byli získali o rozvoj spiritismu v Belgii, jmenován čestným presidentem. Na tomto kongresu vzal si mimo jiné k své přednášce thema o ectoplasmě.
Doyle-with-spirit
Ectoplasma byla zjištěna pomocí medií již kolem r. 1848, ale tehdejší učenci se tomu posmívali.
V pojzdější době potvrdil její jsoucnost Richet, prof. fysiologie v Paříži. Ectoplasma jest jakýsi druh páry, kterou vyzařuje, promítá neb slučuje v paprsky ve tmě viditelné jedna nebo i více osob. Tato pára jest schopna slučovati se v nejrůznější tvary a stává se jasně viditelnou za svitu červené lampy. Při bílém neb jiném světle není však vůbec viditelnou.
Medium jest bytost, která má schopnost materialisovati ectoplasmu, v jejímž obalu ukáže se potom duch.


Sir Conan Doyle byl pozván londýnským divadlem, které provozovalo divadelní hru Sutona Vanea »Ontward Bound«, líčící život člověka v záhrobí, aby v divadle uspořádal řadu přednášek o spiritismu.
Conan Doyle pozvání tomu vyhověl a v několika přednáškách seznámil posluchače se svými novými teoriemi a pozorováními.
Divadelní hra tato stala se předmětem denního rozhovoru a současně posvítila mnohým, jež dosud neměli příležitosti do tajů věd psychických nahlédnouti.
Sir Conan Doyle věnuje se cele šíření hnutí spiritistického a to s velikým úspěchem.

Potud tedy článek ze Spiritistické revue.

Podle mého názoru, když takoví lidé jako Sir Arthur Conan Doyle a další jiní o kterých jsem se zde již v minulosti zmínil, byli nakloněni spiritismu, tak to už stojí za pozornost, nemyslíte?

Zdraví Madooc Wayfaarer

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Karel z IP 2a00:1028:83c8:*** | 15.5.2014 14:04
Já jsem nikdy netušila, jakou moc má spiritualismus, to je zvláštní. Jinak si čtu dost novinek na O čem se mluví - internetový magazín zábavného, ale i poučného charakteru ocemsemluvi.cz/category/zajimavosti/


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvě a deset